Kryptowaluty coraz popularniejsze. Bitcoin droższy niż kiedykolwiek

Od kilku miesięcy rynki kryptowalut przeżywają prawdziwe oblężenie. Stają się one coraz popularniejsze, a więc coraz więcej osób pragnie rozpocząć przygodę z inwestycjami w te aktywa. Dlaczego Bitcoin i inne kryptowaluty są obecnie tak popularne?

Szalejący kurs i brak regulacji instytucji finansowych

Kurs Bitcoina w ostatnich miesiącach poszybował znacząco w górę i dziś by zakupić 1BTC musimy wydać aż 10 000 złotych. Ci którzy mieli szczęście i zakupili Bitcoina na koniec 2016 roku i przetrzymali do dziś zarobili prawie 4 razy więcej. Podobnie rzecz się miała z kursem Etherum którego wartość też wzrosła kilkukrotnie. Tak więc jedną z przyczyn takiej popularności kryptowalut może być właśnie dynamiczny kurs który pozwoli szybko zarobić. Jednak należy się liczyć z tym, że równie dobrze kurs może gwałtownie spaść. Wszystko uzależnione jest od starego prawa popytu i podaży.Kolejną przyczyną takiego zainteresowania może być to, że kryptowaluty pozwalają dokonywać transakcji anonimowo, a brak regulacji ze strony jakiegokolwiek państwa oraz instytucji finansowych sprawia, że dzięki temu mamy możliwość tanio, szybko i wygodnie przelać Nasze pieniądze gdziekolwiek chcemy. To ma ogromną przewagę nad transakcjami bankowymi. Jednak brak takich regulacji nie jest do końca dobrym rozwiązaniem ponieważ taka anonimowość pozwala omijać prawo podatkowe, a także kryptowaluty stają się idealnym środkiem płatniczym dla przestępców.

Startup’y promują kryptowaluty

Kolejną przyczyną takiego zainteresowania kryptowalutami może być teraz rozwój różnych startupow które chcą zajmować się poza swoją główną działalnością także kopaniem różnych wirtualnych walut (głównie Etherum) i poprzez nagłaśnianie tego faktu informacje na temat kryptowalut docierają do coraz szerzej grupy osób, a ci zainteresowani szybkim zyskiem chcą spróbować tego typu inwestycji.

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie ponieważ zależy pod jakim kątem na to patrzymy. Ogólnie cyber pieniądze są tak samo zabezpieczone jak systemy bankowe, a możliwe że nawet bardziej. Samo w sobie korzystanie z kryptowalut jest bezpieczne, jednak wiadomo, że musimy dbać odpowiednio o zabezpieczenia, hasła i loginy do Naszego portfela. Cyberprzestępcy polują na słabo zabezpieczone portfele, e-maile itp które można okraść z danych, a tym samym z pieniędzy. Dlatego by mieć pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne pilnować musimy haseł.Kolejnym niebezpieczeństwem sa przelewy. Przy przesyłce kryptowalut musimy dokładnie pilnować adresu portfela na który chcemy przesłać pieniądze. Wystarczy pomyłka brak jakiejkolwiek cyfry lub litery czy wpisanie zamiast dużej litery małej, a pieniądze zostaną przesłane na konto kogoś innego, a my będziemy stratni bo istnieje mała szansa, że ktoś uczciwy nam je odeśle.

Ogólnie korzystanie z kryptowalut jest podobne do obsługi naszych kont bankowych przez internet. Nie powinniśmy się ich bać bo możliwe, że w przyszłości zastąpią one zwykle środki płatnicze które znamy obecnie. Nie można tego przewidzieć, jednak w dobie cyfryzacji nie można tego wykluczyć. Zyskujące coraz większą popularność kryptowaluty te bardziej i mniej znane mają potencjał który można wykorzystać mądrze pod warunkiem, że zajmą się tym odpowiednie osoby. By zakupić kryptowaluty proponujemy skorzystanie z polskiej giełdy BitBay gdzie szybko i wygodnie możemy zakupić Bitcoin, Lisk, Etherum, ale także Dolara czy Euro. Link do giełdy znajdziecie poniżej, założycie tam od razu konto i portfele kryptowalut które są dostępne w obrocie na tej giełdzie.

…::: Giełda BitBay :::…

Śledź Nas na: